Загрузка...
zhovten1337@gmail.com Приемная: +38 (044) 251-55-87 +38 (044) 259-20-03

Рекомендації з медичного спостереження за станом осіб, що знаходяться в обсерваторі

Рекомендації з медичного спостереження за станом осіб, що знаходяться в обсерваторі

Рекомендації з медичного спостереження за станом  осіб, що знаходяться в обсерваторі, з метою виявлення осіб з симптомами коронавірусної хвороби (Covid 19).

 1. Проводити спостереження медичними працівниками за особами, що знаходяться в обсерваторі, з метою виявлення осіб з симптомами коронавірусної хвороби (Covid 19).

 2. Здійснювати медичними працівниками двічі на добу термометрію з опитуванням осіб, що перебувають в обсерваторі. 

 3. Здійснювати термометрію обслуговуючому персоналу раз на добу. Не допускати до роботи працівників з ознаками ГРВІ.

 4. Заходити в зону обсервації персонал має тільки в засобах індивідуального захисту.

 5. Визначити заздалегідь приміщення під ізолятор/ізолятори.

 6. Ізолювати особу з підозрою на коронавірусну інфекцію в ізолятор (якщо особа проживає не одна). Встановити зазначеній особі  ліжковий режим, збирати анамнез на предмет визначення випадку коронавірусної хвороби (COVID-19).

 7. Негайно інформувати відповідального лікаря при виявлені особи з підвищеною температурою та/ або іншими симптомами ГРВІ та/або з підозрою на  коронавірусну хворобу (COVID-19. 

 • До таких випадків відносяться особи з виявленими одним та/або декількома симптомів перебігу хвороби: підвищення температури тіла, сильний нежить з головним болем, діарея, сильний кашель, задуха, зміна сечовиділення..

 1. Надавати медичну допомогу хворим з симптомами коронавірусної хвороби  (COVID-19), яким встановлено ліжковий режим персонал має в засобах індивідуального захисту (індивідуальні костюми захисту, хірургічна маска, медичні рукавиці та ін..).

При підозрі на випадок COVID-19 терміново інформувати лабораторні центри МОЗ України в областях та місті Києві залежно від місцезнаходження) згідно з алгоритмом дій, визначених Наказом МОЗ України від 28.03.2020 №722, Наказ МОЗ України від 10.04.2020 № 852 та зміни до цих Наказів( стандарти медичної допомоги (екстреної) коронавірусної хвороби COVID-19).

 1.  Екстрене повідомлення за формою 058/о необхідно направити не пізніше 4 годин із моменту виявлення випадку за наступним алгоритмом: 

  1. При виявленні особи, що відповідає визначенню випадка COVID-19 необхідно заповнити форму первинної облікової документації № 058/о «Екстрене повідомлення про інфекційне захворювання, харчове, гостре професійне отруєння, незвичайну реакцію на щеплення», яка  затверджена наказом Міністерства охорони здоров'я України від 10 січня 2006 року № 1 (далі – ф. № 058/о) та інформувати керівництво організації для подальшого клінічного спостереження, своєчасної медичної допомоги та протиепідемічних заходів індивідуального рівня і на рівні громади. В строк до 2-х годин з моменту встановлення випадка COVID-19, за ф. № 058/о, інформувати лабораторний центр МОЗ України за адміністративно територіальною належністю.

  2. Занести запис в  форму первинної облікової документації №060/о «Журнал обліку інфекційних захворювань».

 2. Усі медичні працівники, які перебувають в зоні пацієнта та/або

контактують зі слизом з дихальних шляхів – наприклад, мокрота, БАЛ, матеріал, відібраний зі слизових носа, мають використовувати ЗІЗ (засоби індивідуального захисту).

 • Зоною пацієнта є зона в радіусі одного метру навколо пацієнта.

 • Моніторинг контактних медичних працівників, здійснюється протягом 14 днів після останнього контакту і включає вимірювання температури, оцінку скарг та обстеження. В разі появи у контактного медичного працівника клінічних проявів респіраторного захворювання до нього мають бути вжиті всі відповідні заходи як до особи, яка відповідає визначенню випадку COVID-19.

 1. З метою реєстрації контактних працівників і запису даних моніторингу в закладі охорони здоров’я слід завести журнал довільної форми із зазначенням мінімум наступного:

 • дата(и) контактів;

 • прізвище, ім’я, по-батькові;

 • адреса проживання;

 • контактний номер телефону;

 • дані моніторингу по дням (температура, наявність скарг).

 

 1. Під час надання медичної допомоги та проведення догляду за

пацієнтами, які підлягають визначенню випадку COVID-19 в обсерваторі

слід дотримуватися заходів з профілактики інфекцій та інфекційного

контролю.

 

 1. Переведення хворого з симптомами коронавірусної хвороби (COVID 19) або різкого погіршення стану пацієнта з ГРВІ до закладу охорони здоров’я, визначеного структурним підрозділом з охорони здоров’я обласної державної адміністрації. 

 • Ізолювати контактних осіб в окремих кімнатах. 

 • Перевести всі контактні особи в ізолятори, при підтвердженні діагнозу коронавірусної хвороби (COVID 19). 

 • У приміщенні, де перебував хворий з контактними, та коридорах провести заключну дезінфекцію.

 1. Збільшити тривалість обсервації на строк інкубаційного періоду (14 днів) з моменту госпіталізації хворого і провести заключні дезінфекції в приміщенні обсерватору. 

 2. Після закінчення роботи в обсерваторі персонал не проходить обсервацію в тому випадку, якщо хворі або носії серед осіб, які знаходилися на обсервації, не встановлені.

 3. Проведення дезінфекційних заходів в обсерваторі реєструється в журналах. 

На верх